Ливърпул е само на мач от чаканата вече 30 години шампионска титла на Англия.

Мърсисайдци разгромиха гостуващия Кристъл Палас с 4:0, за да направят предпоследната крачка към голямата мечта.

Сбъдването на мечтата може да стане факт още утре, ако настоящият шампион Манчестър Сити не успее да спечели тежкото си гостуване на Челси,

Дори и "гражданите" да победят утре, след седмица Ливърпул гостува именно на "Етихад", а с резултат различен от загуба, ще може да празнува с титлата в дома на Сити.

За разлика от безличния мач срещу градския съперник Евертън (0:0), който Ливърпул изигра в неделя, днес момчетата на Юрген Клоп бяха безупречни. Те буквално премазаха гостуващия тим на Кристъл Палас, като и за момент не оставиха съмнение в победата си. Ливърпул владееше топката в над 70% от времето, като така и не допуснаха сериозна опасност пред вратата си.

В 23-ата минута Трент Александър-Арнолд откри с чудесно изпълнение на пряк свободен удар, а в края на първата част Мохамед Салах удвои.

Египтянинът завърши чудесна атака с тима си, вкарвайки гол №100 за Ливърпул през сезона.

Превъзходството на мърсисайдци продължи и през втората част, а Фабиньо и Садио Мане оформиха крайното 4:0.

В ранните мачове от вечерта, играч на Манчестър Юнайтед успя да вкара хеттрик за първи път от 7 години насам.

Стори го Антони Марсиал, който вкара и трите попадения за победата над Шефийлд Юнайтед с 3:0.

Първият хеттрик след ерата на Алекс Фъргюсън, бе изключително ценен в борбата на "червените дяволи" за място в Шампионска лига.

Юнайтед вече е само на две точки от четвъртото място, където е Челси, но "сините" са и с мач по-малко.

Борбата за тази четвърта позиция остава изключително жестока, като 4 тима са в рамките на 6 точки, а с днешната си загуба Шефийлд Юнайтед сякаш изхвърча от тази битка.

Снимка: Getty images/Gulliver photos