Ливърпул и Наполи завършиха наравно 1:1 в дербито от група "Е" на Шампионска лига.

Този резултат не свърши работа на нито един от двата тима, които все още не са сигурни участници в елиминациите на турнира.

Спечелената точка все пак ги постави в добри изходни позиции, като само изненади след две седмици ще ги свалят от някое от първите две места. Тогава Ливърпул не трябва да губи гостуването си на Ред Бул в Залцбург, докато Наполи ще трябва да бие белгийският Генк у дома.

Именно мач на "Анфийлд" между тези два тима преди година класира Ливърпул напред и изхвърли Наполи, но тогава домакините победиха с 1:0. Впоследствие достигнаха и до трофея.

Днес това не се получи, защото гостите от Италия удържаха резултата. Трябва да се отбележи, че и играчите на Ливърпул не направиха най-добрият си мач, особено в атакуващ план.

СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Чистите положения за гол бяха малко, но пък Деян Ловрен с глава продължи страхотната домакинска серия на мърсисайдци, която вече е 31 мача.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

Двубоят на "Анфийлд" започна със скучни 20 минути, докато сякаш от нищото Наполи не излезе напред в резултата.

Ди Лоренцо направи страхотен извеждащ пас към Дрис Мертенс, а белгиецът достигна почти до аутлинията, за да вкара с чудесен диагонален удар.

Съдията преразгледа положението заради съмненията за засада. След това пък погледна и за евентуален фаул срещу Върджил Ван Дайк в зародиша на атаката, но прецени, че такъв няма и голът бе зачетен.

Инкасираният гол накара Ливърпул да атакува доста повече, но нещата за домакините не се получаваха особено успешно. Трябва да се отчете, че пред тях имаше доста сериозен отбранителен вал в небесносини екипи, който бе почти безгрешен.

По-интересните положения за мърсисайдци се изчерпаха с диагонални удари на Мане и Милнър, които вратарят изби.

През втората част натискът на Ливърпул бе далеч по-осезаем, а гостите от Италия почти не преминаваха центъра на терена.

Този натиск в "червено" не водеше до голям брой положения, но все пак Фирмино и Салах имаха нелоши шансове, а и Кулибали трябваше да чисти от голлинията.

Усещаше се, как рано или късно гол във вратата на Алекс Мерет ще падне и това стана факт в 65-ата минута.

Незнайно защо нисичкият Мертенс трябваше да пази централният бранител Деян Ловрен при корнер в полза на Ливърпул. Той естествено нямаше как да се справи и хърватският бранител с глава прати топката във вратата за 1:1.

Последваха бурни протести, защото гостите претендираха, че Ловрен е натиснал Мертенс в гръб. Съдията се консултира с ВАР, но все пак зачете гола, както го направи при протестите на Ливърпул през първата част.

След изравнителният гол темпото на "Анфийлд" спадна. На моменти изглеждаше, че и двата тима нямат против мачът да завърши при този резултат.

Това в крайна сметка се случи, като нито Ливърпул, нито Наполи успя да свърши работата си днес.

Мърсисайдци все пак водят групата с 10 точки, една пред днешния си италиански съперник.

Австрийският Ред Бул Залцбург пък е със 7, след днешния си успех с 4:1 като гост на Генк.

В решителния последен кръг от тази група, Ливърпул гостува в Залцбург, а Наполи посреща Генк на "Сан Пауло".