Манчестър Сити допусна шокираща първа домакинска загуба във Висшата лига през сезона след 0:2 от Кристъл Палас в мач от десетия кръг.

"Гражданите" загубиха домакинството си на този съперник и през 2018-а, като кошмарният спомен се събуди отново.

Гол на Вилфред Заха в шестата минута даде летящ старт на "орлите" от Лондон. Той получи от Конър Галахар и реализира с диагонален удар по земя.

В продължението на първата част Еймерик Лапорт получи червен картон като последен в защитата при нарушение срещу Заха.

През втората част гол на Габриел Жезус бе отменен с ВАР, а численото предимство на Палас даде резултат в 88-ата минута, когато Галахър бе точен след асистенция на Заха.

Сериозна домакинска издънка днес имаше и за Ливърпул. Мърсисайдци водеха с 2:0 на Брайтън на "Анфийлд", но допуснаха изравняване до 2:2.

Всичко изглеждаше перфектно за хората на Юрген Клоп след голове на Джордан Хендерсън в четвъртата и Садио Мане в 24-ата минута.

През втората част обаче "чайките" доказаха, че са един от изненадващо силните отбори през този сезон и стигнаха до изравняване след попадения на Енок Мвепу в 41-ата и Леандро Тросард в 65-ата минута.

От тези две издънки се възползва Челси, който бе категоричен при гостуването си на Нюкасъл - 3:0. Точен на два пъти за лондончани бе Рийс Джеймс в 65-ата и 77-ата минута. Жоржиньо вкара дузпа за крайния резултат в 81-ата минута.

Така Челси поведе в класирането с 25 точки. Втори е Ливърпул с 22, а трети Манчестър Сити с 20.