Ливърпул постигна една от най-драматичните си победи от началото на Висшата лига и то срещу черната си котка Кристъл Палас, за да увеличи аванса си на върха поне временно на седем точки.

На "Анфийлд" триумфът дойде с 4:3 след много добра игра на гостите, но и груба вратарска грешка на Хулиан Сперони, която реши нещата 15 минути преди края.

В герой за победителите отново се превърна Мохамед Салах, който се отчете с две попадения и бе най-активното оръжие на Юрген Клоп в предни позиции.

Ливъпрул за пореден път показа в труден мач, че е правен от шампионско тесто и има характера да печели такива двубои. Именно Кристъл Палас спря "мърсисайдци" в миналия шанс за титла при онова пословично 3:3 на "Селхърст парк".

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Хората на Клоп изиграха много слабо първо полувреме и почти не застрашиха вратата на Хулиан Сперони. Вместо това "орлите" поведоха в резултата при хубава атака в 34-та минута, когато Вилфред Заха проби отляво и асистира на Андрюс Таузънд.

Полувремето бе белязано и от грозна симулация на Мохамед Салах в наказателното поле, който все по-често пада за дузпа в двоите.

Ливърпул обаче излезе преобразен през втората часте вкара още в 46-та минута. Далечен удар на Ван Дайк рикушира щастливо в защитник и топката падна перфектно за Салах, който с технично доксване я прати във вратата 1-1.

В 53-та минута резултатът вече бе 2:1. Роберто Фирмино получи от Кейта и технично реализира с диагонален шут. В 65-та минута обаче Палас реагира подобаващо. Джеймс Томкинс се разписа след центриране от ъглов удар.

В 75-та минута грешка на Сперони доведе до нов гол за Салах - един от най-лесните му в кариерата. Малко след това Джеймс Милнър набързо си изкара два жълти картона и задълбочни проблемите на Ливърпул на десния бек. Мане обаче реши нещата в негова полза, вкарвайки за 4:2 от малък ъгъл в 93-та минута.

Секунди по-късно Палас стигна до четвърти гол чрез Макс Майер, който се възползва от добро подаване на Конър Уикъм.

В друга среща от кръга Манчестър Юнайтед победи трудно вкъщи Брайтън с 2:1 с попадения на Пол Погба от дузпа и Маркъс Рашфорд през първата част. За гостите Паскал Гроб се разписа в хода на втората част.