Ливърпул постигна много важна победа в битката за титлата, надделявайки над градския съперник Евертън на "Анфийлд" с 2:0 в 33-ия кръг на Висшата лига.

Попадения на Андрю Робъртсън и Дивок Ориги през второто полувреме донесоха успеха за отбора на Юрген Клоп и така той отново е само на точка зад Манчестър Сити - 79 срещу 80.

Евертън загуби градското дерби за втори път през сезона и продължава да се бори за оцеляването си, като вече е на незавидната 18-а позиция с 29 точки. Това е с две по-малко от Бърнли, който днес победи Уулвърхямптън с 1:0. Добрата новина за "карамелите" е, че са с изигран мач по-малко.

През първото полувреме Ливърпул не направи почти нищо в атака, а даже напротив - затрудняваше се с нападението на съперника и по-конкретно бързоногия Антъни Гордън. Юношата на "карамелите" на два пъти падна в наказателното поле на скорост, като първия път получи жълт картон за симулация, а при втория отново не бе отсъдена дузпа. Полувремето бе белязано и от две мелета между играчите на двата отбора, като напрежението бе огромно.

В началото на втората част Гордън получи още един шанс на левия фланг, но от чиста позиция стреля покрай вратата.

Ливърпул обаче удари в 62-ата минута. Андрю Робъртсън откри резултата с глава след меко подаване на Мохамед Салах, който преди това направи двойно подаване с Дивок Ориги. Това беше едва първи точен удар в рамките на мача.

Четири минути по-късно Джордан Пикфорд направи спасяване след удар на Жоел Матип с глава, а при добавката Салах стреля над гредата.

В 72-ата минута на контраатака Евертък стигна до шанс. Шут на Демарай Грей мина покрай вратата, но си личеше, че "Анфийлд" още не може да е спокоен.

В 85-ата минута крайният изход бе решен. Поредното центриране от десния фланг, този път на Джордан Хендерсън, доведе до акробатичен ножичен удар на Луис Диас, който се превърна в асистенция за Дивок Ориги. Белгиецът вкара с глава от близка дистанция - 2:0.

В друг мач от днес Челси сякаш си гарантира третото място с труден успех над гостуващия Уест Хям с 1:0. Жоржиньо изпусна дузпа в 87-ата минута, но в последната на редовното време Кристиан Пулишич донесе голямата радост за домакинските фенове. Така Челси вече има 65 точки и мач по-малко спрямо Арсенал, който е с 60.