"Ливърпул" пропиля два гола аванс при гостуването си на "Уест Бромич" в мач от 25-ия кръг на английската Висша лига, завършвайки наравно 2:2.

Равенството остави "Ливърпул" на третото място, на три точки от втория "Манчестър Юнайтед" и на осем пред петия "Челси". "Уест Бромич" пък вече спокойно може да мисли за Чемпиъншип, защото макар и математически възможно, спасението на "дроздовете", които са последни изглежда немислимо.

Юрген Клоп бе направил някои промени в състава си предвид предстоящия мач срещу "Рома" в Шампионската лига.

Именно един от тези играчи, които получават по рядко шанс, даде аванс на "Ливърпул" в началните минути.

Това бе Дани Ингс, който показа невероятна съобразителност в 4-та минута.

Садио Мане подаде към намиращия се в малкото наказателно поле Вайналдум, който спря топката с гръб към вратата, а връхлитащия Ингс я прати във вратата.

Това бе първият му гол във Висшата лига през този сезон, в едва втория му мач като титуляр.

След гола гостите предоставиха инициативата на "Уест Бромич", но домакините така и не можеха да сътворят нищо по-интересно.

Най-доброто положение се откри пред Маклийн, който в 38-та минута не успя да уцели вратата от удобна позиция.

В самия край на първата част пък Дани Ингс можеше да удвои аванса на "Ливърпул", но от чудесна позиция стреля в обсега на Бен Фостър.

В началото на второто полувреме "Ливърпул" имаше основателни претенции за дузпа, след като Дани Ингс бе съборен в наказтелното поле, но съдията остана безмълвен. Малко по-късно Ингс бе ударен без топка, но съдията явно не видя положението, защото не изгони играча на "Уест Бромич".

След известно затишие, дойде време на познат герой да се прояви.

Мохамед Салах вкара 31-ия си гол във Висшата лига от началото на сезона, с което изравни постижението на Луис Суарес от сезон 2013-2014 г.

Египтянинът технично прехвърли вратаря, а в този момент изглеждаше, че всичко е решено.

"Ливърпул" намали оборотите, а в 79-та минута "Уест Бромич" върна един гол. Негов автор бе Джейк Ливърмор, който се оказа най-съобразителен след разбъркване в наказателното поле.

Две минути преди края на редовното време домакините стигнаха и до втори гол. Негов автор бе Соломон Рондон, който засече центриране на Крис Брънт.