Ливърпул постигна 18-а поредна победа във Висшата лига и 21-а поредна на "Анфийлд".

"Червените" подпечатаха успех с 3:2 над Уест Хям в мач, който затвори 27-ия кръг и така изравниха рекорда на Манчестър Сити за най-много последователни победи в английския елит.

Отборът на Юрген Клоп имаше големи трудности в отбрана, най-вече при статични положения, но атакуващата мощ направи така, че успехът да бъде завоюван 10 минути преди края на редовното време.

"Чуковете" на Дейвид Мойс могат да съжаляват, защото имаха не малко изгодни ситуации пред вратата на Алисон, но колегата му Томаш Фабиански направи две ключови неточности, които донесоха два гола на домакините.

Ливърпул вече се нуждае само от четири победи в следващите си 11 мача, за да е се нарече шампион на Англия. Тимът е със 76 точки, а вторият Манчестър Сити е с 57. Уест Хям остава в зоната на изпадащите - 18-а позиция с 24 пункта, на една точка от 17-ия Астън Вила.

Мачът започна много интересно, като Ливърпул поведе още в деветата минута, когато Трент Александър-Арнолд на сляпо центрира в наказателното поле и намери Жоржиньо Вайналдум, който технично с глава матира Фабиански.

Уест Хям обаче в следващите секунди стигна до последователни корнери и в един от тях Иса Диоп изравни след центрирането на Робърт Снодграс. Малко по-късно централният защитник имаше и шанс да направи пълен обрат отново след корнер.

Ливърпул до края на полувремето създаде опасности чрез Салах, чийто удар бе спасен и Ван Дайк, който нацели гредата с удар с глава след корнер.

Гостите стигнаха до пълен обрат в 54-ата минута, когато Пабло Форналс технично засече центриране на Деклан Райс - 2:1.

Ливърпул отново изравни сравнително бързо, този път с гол на Салах. Египтянинът получи от Робъртсън в наказателното поле и стреля слабо, но Фабиански направи детинска грешка като допусна топката да мине между краката му.

Последва нов шанс за Салах. Ударът му този път бе спасен, но топката мина на сантиметри пред гол линията и не последва добавка от двама играчи, които опитаха да я достигнат.

Вторият пълен обрат в мача стана факт в 81-ата минута. След рикошет топката стигна на фланга до Александър-Арнолд, който я прати към вратарското поле. Фабиански бе тръгнал да я пресича и направи грешка. Мане остана непокрит и от лесна позиция вкара за 3:2.

Малко след това гол на сенегалеца правилно бе отменен заради засада, а Джаред Боуен от Уест Хям изпусна сам срещу Алисон, макар и от положение на засада.

В последните минути "чуковете" отново създадоха напрежение след статични положения, но отбраната в червено се справи за поредната си победа.