Ливърпул направи поредната голяма крачка към чаканата вече 30 години титла на Англия.

Мърсисайдци разгромиха Лестър с 4:0 в дербито между първия и втория във Висшата лига.

По този начин преднината на момчетата на Юрген Клоп на върха стана 13 точки, като Ливърпул е и с мач по-малко.

Мнозина предричаха, че именно денят след Коледа ще е ключов за сезона на Ливърпул, именно заради важността на този двубой.

Грешка можеше да обърка плановете на мърсисайдци, но такава нямаше, а Ливърпул демонстрира защо по всяка вероятност ще бъде шампион на Англия, при това напълно заслужено.

Момчетата на Клоп изиграха изключително силен мач, показва го и резултатът, който тотално отговаря на показаното от двата тима.

Още с началото играчите в червени екипи налагаха сериозна преса и не позволяваха на противника да изнася. Мане и Салах се отчетоха с пропуски, докато не дойде 31-ата минута на мача.

Тогава Роберто Фирмино и Мохамед Салах бяха оставени непокрити, двамата скочиха за топката, а бразилежът с глава я прати във вратата.

Още със следващата атака всичко можеше да бъде решено, но останал очи в очи с Каспър Шмайхел, Садио Мане не успя да отбележи.

Лестър от своя страна опитваше атаки най-вече по крилата, а звездата им Джейми Варди бе тотално обезличен, което обясняваше липсата на опасности пред Алисон.

През втората част доминацията на Ливърпул продължи, но гол така и не падаше, докато съдбата също не се усмихна на "червените".

След центриране от корнер Чаглар Союнджу игра с ръка в наказателното поле и съдията отсъди дузпа, която Милнър превърна в гол.

Това съвсем обезвери "лисиците" и в следващите 7 минути Ливърпул вкара нови два гола. Точни бяха Фирмино и Александър-Арнолд, и двамата завършиха прекрасни атаки на своите отбори.

Така Ливърпул ясно показа кой е най-силният тим на Острова, а дори и конкурентите им вероятно не вярват, че могат да настигнат мърсисайдци.