Ливърпул е на върха в Англия след 4:1 на свой терен над Кардиф в мач от десетия кръг на Висшата лига. "Червените" не дадоха никакъв шанс на новака, въпреки че допуснаха първия гол у дома в първенството от февруари насам (над 16 часа футбол).

Мохамед Салах откри в 10-ата минута, а до края на първото полувреме гостите рядко минаваха центъра.

След почивката картината не се промени особено, а едва в 66-ата минута Садио Мане удвои с бомба по диагонала.

Кардиф изненадващо намали с щастлив гол на Калъм Патерсън, след като рикошет го изведе зад защитата. Но в края пак Мане и резервата Джердан Шакири - и двата пъти след асистенции на Салах, довършиха гостите.

Ливърпул има 26 точки от 30 възможни. Втори е Манчестър Сити с 23, като в понеделник шампионите гостуват на Тотнъм, който има 21 точки.

Третият Челси (също с 21) ще играе на терена на Бърнли в неделя, а петият Арсенал (пак с 21 точки!) е гост на Кристъл Палас.

В другите съботни мачове от Висшата лига:

Фулъм - Борнемут 0:3

Брайтън - Уулвърхемптън 1:0

Уотфорд - Хъдърсфийлд 3:0

Саутхемптън - Нюкасъл 0:0.

В Лига 1 Бъртън загуби с 1:2 у дома от Питърбро, като Димитър Евтимов не застана на вратата за първи път от 40 дни. Българският страж е с вирус и пропусна двубоя.