Гол в последната 94-а минута на мача прати отборът на Ливърпул поне за няколко часа на върха в английската Висша лига.

Мърсисайдци спечелиха с 1:0 като гости на Уулвърхемптън, като мощната атака, която от няколко месеца тормози всяка отбрана, за малко да не даде резултат тази вечер.

Мърсисайдци бяха в серия от впечатляващите три поредни победи с вкарани по четири гола, а за 14-те си мача от старта на шампионата имаха цели 43 попадения. Днес обаче голът така и не идваше, докато в сами край на мача Дивок Ориги, известен сред феновете с решителните си голове за Ливърпул, се разписа отново.

Изключително важен гол, който в края на сезона може да има огромно значение в битката за титлата.

Със сигурност обаче акцент от мача ще бъде един конкретен пропуск, който значително се отличаваше от останалите. Спокойно може да определим тази ситауция като пропуска на сезона.

Тя дойде в началото на втората част, когато Диого Жота се оказа с топка в крака в наказателното поле, а вратарят на домакините бе много далеч от него. Жота напредна смело към вратата, където стояха само двама бранители на "вълците", които замръзнаха на място с единствената надежда да бъдат уцелени.

И това се случи, защото Жота потърси силата, а не насочването, като уцели Конър Коуди в тялото и гол шокиращо нямаше.

Този пропуск все пак не се оказа фатален благодарение на Дивок Ориги, а Ливърпул успя да излезе с точка пред Челси в класирането на Висшата лига.

"Сините" от Лондон загубиха с 2:3 от Уест Хем, в изключителен мач, който бе белязан от две безумни вратарски грешки.

Направи ги Едуард Менди, който цяла седмица се сърдеше, че не получи награда за най-добър мач в света, но днес показа, че очевидно не я е заслужавал.

Снимка: Getty images

Първо той помогна за гола на Уест Хем за 1:1, когато вместо да изчисти топката се засуети, тя му бе отнета, а след това сенегалецът направи дузпа.

Той сбърка фатално и при победният гол за "чуковете" три минути преди края, когато Артур Масуаку опита безобидно центриране, но Менди прати топката в собствената си врата и Челси загуби.

В късния мач от програмата Манчестър Сити победи Уотфорд с 3:1, заради което се изкачи на първата позиция с 35 точки. Ливърпул има 34 на второто място, а Челси е с 33.