Поредна велика нощ на "Анфийлд" нямаше, а Ливърпул приключи с участието си в Шампионска лига.

Мърсисайдци направиха 0:0 с Реал, а поражението с 1:3 преди седмица в Мадрид, означаваше място на полуфинал за испанците.

След незабравимия обрат срещу Барселона преди два сезона, в Ливърпул имаха своите основания да мечтаят и тази вечер, но сензация нямаше. Макар английският шампион да имаше няколко страхотни шанса да стигне до гол, който да вкара мача в друга посока, късметът и няколко страхотни намеси на Куртоа не позволиха това да се случи.

В сблъсъка между два от най-великите отбори на световната сцена, победител се оказа 13-кратният шампион на Европа - Реал. И двата тима измъчвани от проблеми с травми, и двата отбора преминали през много трудности в хода на сеозна, но сякаш в двата сблъсъка Реал успя по-добре да стори нужното, за да се окаже победител в дуела.

Испанците грабнаха последната си до момента 13-а титла именно след успех над Ливърпул през 2018-а. Последните три достигания на Кралете до фазата на полуфиналите пък завършваха с титла, а общото межу онези сезони и сегашният е, че отбора бе воден от Зинедин Зидан.

Той се оказа крайният победител срещу Клоп тази вечер, а за място на финала той ще спори с друг английски тим, воден от немски трньор - Челси на Томах Тухел.

Снимка: Getty images

Нещата на "Анфийлд" можеха да се развият по абсолютно различен начин, защото Ливърпул с първия съдийски сигнал тръгна да търси поредния си голям обрат.

И в началните 7-8 минути Реал действително не премина центъра на терена, тотално смачкан от пресата в червено.

Наложи се и Тибо Куртоа решително да спасява удар на Салах, при който обаче и египтянинът можеше да стреля по-добре и да подари летящ старт на тима си. Куртоа също така се отличи и със страхотно спасяване след удар на Милнър.

Постепенно обаче Реал успя да укроти домакините, изнасяйки играта по-далеч от наказателното си поле.

Испанският шампион дори уцели греда, макар топката да се удари в страничния стълб след рикошет в крак на бранител, а не след шут на играч в бяло.

След около 25 спокойни минути на "Анфийл", Ливърпул отново имаше своите силни мигове, в които може да съжалява, че не се прибра с гол аванс на почивката. Тогава пропуски направиха Мане и Вийналдум.

Втората част на мача не бе много по-различно. Отново силно начало на полувремето, в което Фирмино пропусна златния шанс за Ливърпул.

А в последвалите спокойни минути, Винисиус се озова сам срещу вратаря на мърсисайдци, но пропусна да убие интригата про оставащи 25 минути до края.

Клоп дори прибегна до нестандартен за него подход, като заигра с трима бранители, а Ливърпул опита да изглежда доста по-атакуващо.

Но освен няколко вихрени минути около 70-ата, това всъщност не промени много картинакта на "Анфийлд".

Сякаш шансовете на Ливърпул за обрат бяха отминали, а Реал умно и с рутина, каквато "белите" имат повече от всеки в такива мачове, успя да удържи резултатът, изкован още преди седмица.

Шампионът на Испания изхвъли този на Англия, но за Реал предстои ново предизвикателство от Острова на полуфиналите - Челси.