Ливърпул победи Бърнли с 4:2 в среща от 30-ия кръг на Висшата лига и отново е само на точка зад лидера Манчестър Сити.

Двубоят на "Анфийлд" бе много интересен и белязан от грешки в защита на двата отбора, които в повечето случаи бяха наказвани.

Звездното нападение реши срещата за мърсисайди, въпреки много ранен гол за Бърнли, който не трябваше да бъде признат.

Ашли Уестууд се разписа в седмата минута след изпълнение на ъглов удар, но бе извършено нарушение срещу вратаря Алисън, което не бе отсъдено от съдята Андре Маринър.

Ливърпул обаче обърна развоя в своя полза много бързо. В 19-та минута Роберто Фирмино изравни след центриране на Салах, което не бе изчистено от двама играчи на Бърнли. Една от мното груби грешки в тяхната отбрана.

В 29-та минута Садио Мане вкара поредния си гол в шампионата след нова поредица от неадекватни отигравания на бранителите на гостите. Топката стигна до сенегалеца, който с прецизен удар направи обрата пълен.

През втората част Ливърпул доминираше почти изцяло и логично стигна до трети гол в 68-та минута. След лошо изритване на топката от вратаря, тя стигна до Салах, който проби и даде възможност на Фирмино да вкара втория си гол, този път на празна врата - 3:1.

Изненадващо Бърнли стигна до второ попадение в първата минута на добавеното време. Гудмундсон се разписа след асистенция на Матей Видра.

В ответната атака обаче Садио Мане даде нов удобен аванс на "червените" след много лошо излизане на вратаря Том Хийтън. Още един гол след удар пред опразнена врата.

Ливърпул вече има 73 точки и е на една зад лидера Манчестър Сити. Бърнли е 17-и с 30 точки, на две пред опасната зона.