Локомотив (Пловдив) записа комфортна победа с 3:0 при гостуването си на Царско село в среща то десетия кръг на българския футболен шампионат.

Диниш Алмейда веднъж и Димитър Илиев на два пъти се разписаха за класическия резултат, който оставя отбора на Бруно Акрапович на първата позиция с 22 точки, на пет пред Лудогорец.

Всичките попадения паднаха през втората част и означават, че Царско село деи шестата позиция с ЦСКА 1948 при актив от 13 точки.

Локо откри резултата в 53-ата минута, когато Диниш Алмейда реализира с глава след центриране на Бирсент Карагерен от фаул. Той надскочи двама съперници за висока топка и се възползва от лошо излизане на вратаря Джони Пласид.

След това дойдоха и минутите на Димитър Илиев. В 69-ата футболист №1 на България направи двойно подаване с Анте Аралица преди да вкара чрез удар по земя за 2:0.

Класиката беше оформена от Илиев в 81-ата минута, когато Лъчезар Балтанов комбинира лошо с Джони Пласид и вратарят докосна тежко топката, за да я прати в тялото на тарана и да се стигне до гол.