Локомотив (Пловдив) и Берое (Стара Загора) записаха изразителни победи в ранната порция мачове от Купата на България в днешния ден.

Пловдивските "железничари", които са носители на отличието в два от последните три сезона, не срещнаха особени затруднения при гостуването си на Родопа в Смолян. Футболистите на Александър Тунчев се класираха за следващия кръг след победа с 4:0.

"Черно-белите" доминираха през целия двубой, като откриха от дузпа след по-малко от пет минути игра. Първият гол бе дело на Георги Минчев, който се разписа и за втори път, но от игрова ситуация - с глава в 18-ата минута. Голмайсторът асистира на Венсан Марсел, който с воле направи 3:0 в последната минута на първта част, а в 64-ата минута Минчев оформи и своя хеттрик. Пет минути преди края резервата Бирсент Карагарен пропусна да реализира от дузпа, която сам си спечели, след като Стефан Дафовски отрази изстрела му.

Берое от своя страни разби Розова долина с 6:0 при гостуването си в Казанлък.

Старозагорци вкараха по три гола във всяко от двете полувремена. Преди почивката точни бяха Мирослав Енчев, Георги Динков и Даниел Генов, а през второто полувреме голове вкараха Омар Камара (на два пъти) и Серкан Юсеин.

Иван Коконов, Спас Делев и Тонислав Йорданов пък донесоха на Арда победата с 3:0 като гост на Ямбол.

Голямата изненада за деня дойде в Крумовград, където местният третодивизионен Левски победи елитния Царско село с 1:0 след продължения с гол в 112-ата минута.

Един от водещите отбори във Втора лига - Етър (Велико Търново) победи с 1:0 Ботев (Пловдив) след продължения и продължава напред в турнира за Купата на България. Това бе и един от най-интересните сблъсъци в турнира до този момент.

Победното попадение за "болярите" вкара капитанът Даниел Младенов в самото начало на първото продължение. Той се възползва от чудесен пробив на Кольо Станев отдясно и насочи топката в мрежата на пловдивчани между двама техни защитници.

В друг мач Монтана отстрани ЦСКА 1948 с 1:0 след гол на Карачолов в 68-ата минута.