Пловдивският Локомотив победи ЦСКА с 1:0 в дербито на 13-ия кръг на Първа лига.

Домакините продължиха страхотното си представяне през сезона и се изравниха по точки с Левски на второто място, като двата тима изостават с 4 пункта от лидера Лудогорец.

ЦСКА от своя страна е четвърти, но вече на 11 точки от върха - пасив, който на този етап изглежда непосилен за стопяване.

Двата тима изиграха чудесен мач, но единственото попадение, оказало се и победно, падна в 16-ата минута при доста спорни обстоятелства.

Парвиз Умарбаев напредна и насъбра четирима играчи в червено около себе си, като успя да чукне топката към оставения сам Йосип Томашевич. Останал очи в очи с вратаря, хърватинът стреля мощно и отбеляза за 1:0.

Повторенията обаче показаха, че при паса на Умарбаев, Томашевич е бил в засада, която страничният съдия не маркира.

Попаденията в мача можеха да са повече, но и двата отбора се отчетоха с пропуски, а продукцията на терена бе доста качествена, с атаки към двете врати през почти всичките 90 минути.

Големият грешник за ЦСКА обаче бе нападателят Али Соу. Пред него се откриха три стопроцентови ситуации, но гамбиецът ги пропиля.

Още при 0:0 той се озова сам срещу вратаря, но стреля встрани. В края на първата част ситуацията се повтори, но този път Луков изби удара му.

Най-фрапантната ситуация дойде в началото на втората час, когато от около метър, Али Соу не успя да вкара, а Мартин Луков отново демонстрира страхотен рефлекс.

Чисти положения за Локомотив пък пропусна Бирсент Карагарен, а в заключителните минути гредата спаси столична, наложи се и Антов да чисти от голлинията.

Докато първата част принадлежеше на Локомотив, то втората бе доста по-добра за ЦСКА. "Червените" опитваха да стигнат до равенство, а в последните 10 минути дори играха с човек повече, заради глупаво изкаран червен картон на голмайстора Томашевич.

Въпреки това финален щурм нямаше и Локомотив се поздрави с успеха, първи над ЦСКА от 7 мача насам.