Локомотив (София) победи Славия с 1:0 след близо седемгодишно прекъсване. Последното дерби между тези два столични тима бе изиграно на 8 ноември 2014 година, след което "железничарите" дълго време се лутаха из по-ниските нива на родния футбол, но този сезон най-сетне се завърнаха в елитната ни дивизия.

"Червено-черните" сложиха край на серията на съперника от пет поредни мача без загуба и същевременно удължиха своята такава до четири двубоя.

Най-интересното нещо през първото полувреме не бе на терена, а на трибуните на националния стадион "Васил Левски". Петнадесетина минути след началото на мача агитките на двата тима си спретнаха меле по трибуните, като агитката на символичните домакини от Локо атакува тази на Славия. Това принуди съдията Драгомир Драганов да спре мача докато полицията и стюардите разтърват феновете.

В 39-ата минута Георги Вълчев от "белите" бе изгонен за удар срещу Божидар Кацаров от домакините. При съприкосновението между двамата от главата на Кацаров потече кръв, а след консултация с ВАР съдията изгони Вълчев.

Локо стигна до победния си гол десет минути след началото на второто полувреме. Октавио си поведе топката добре пред наказателното поле и стреля между няколко играчи, отбелязвайки в долния ляв ъгъл на Светослав Вуцов за 1:0.

"Железничарите" вече имат 12 точки и са седми в класирането, докато Славия е на трето място със 17 точки.