Локомотив (Пловдив) победи Етър с 2:1 в мач от шестия кръг на Първа лига.

Успехът на пловдивчани бе напълно очакван, предвид състоянието на Етър, който е закотвен на последното място без точков актив.

Мачът дори бе под въпрос заради поставения под карантина тим на "виолетовите", в който имаше седем положителни проби за коронавирус. РЗИ Велико Търново все пак позволи провеждането му, а Етър даде сериозен отпор на Локомотив, противно на очакванията за разгром в полза на гостите.

Все пак Локомотив бе по-активният тим, но и пред двете врати имаше доста положения. Първият пропуск бе на сметката на Преслав Боруков от Етър, а малко след него Георги Минчев от Локомотив нацели гредата.

До гол все пак се стигна в 25-ата минута, когато капитанът Димитър Илиев бе точен. Първият му удар бе спасен от стража Господинов, но при добавката футболист №1 на България за миналата година бе безгрешен.

Етър обаче не се предаде, като в 33-ата минута правещият отлично впечатление Преслав Боруков изравни след чудесен пас на Стелиян Добрев.

И когато сякаш полувремето щеше да завърши при логично 1:1, Диниш Алмейда се извиси над всички и след корнер изведе Локомотив напред в последните секунди на полувремето.

След тихи начални минути на втората част, Етър изненадващо взе инициативата и притисна гостите в опит за изравняване.

"Виолетовите" имаха няколко добри шанса, но устремът им спря след глупавия червен картон на Антон Огнянов, който бесен от съдийско решение, хвърли гневно топката.

Макар малко след него Полиезе от Локомотив също да си изкара червен картон, шанс за Етър нямаше, защото Георги Минчев вкара за 3:1, получил пас на празна врата от Лукас Салинас.

Така с успеха си Локомотив излезе на третото място с равни точка с Лудогорец и една повече от ЦСКА, час преди дербито именно между тези два тима.