Локомотив (Пд) не успя да победи Левски, но не му се даде на своя стадион в последния мач от есенния полусезон за двата тима.

Това 0:0 е постижение по-скоро за гостите, след като те не създадоха почти нищо пред вратата на Локо за 90 минути. Вратарят на домакините Мартин Луков не направи нито едно спасяване, което е много тежка присъда за това какво е направил Левски в атака в мача.

"Сините" запазиха второто място с ремито, като са на 2 т. пред Локо, но изпуснаха шанс да намалят аванса на лидера Лудогорец. Шампионите гостуват на Славия по-късно днес.

Мачът започна с почести за Георги Илиев, който се отказва след страхотна кариера и 461 мача в елита на родния футбол - абсолютен рекорд. На 38 години халфът не спря да опитва пак да е водеща фигура на терена до смяната си 15-ина минути преди края.

Играта бе под контрол на Локо от първия сигнал, като Левски само веднъж застраши вратата на домакините за цялото първо полувреме - Паулиньо не успя по диагонала да уцели целта.

В същото време Первиз Умарбаев стреля в горната греда от пряк свободен удар, а Хали Тиам бе на сантиметри от автогол при центриране.

И второто полувреме започна по сценария на Локомотив, като Бирсент Карагерен стреля опасно и записа първи удар в рамката на една от двете врати. Тази нула си остана до края за гостите, между другото...

В 63-ата минута обаче Левски получи намигане от съдбата, благодарение на една глупост на словенеца Ален Ожболт.

Нападателят изблъска Холмар Ейолфсон след единоборство между двамата и бе изгонен с директен червен картон. Това е и последен мач на Ожболт в Локо, той е договорен за трансфер в Слован (Братислава).

И с 10 души обаче, Локо остана по-близо до победата. Карагерен изпусна златен шанс, като стреля над вратата от чиста позиция.

Левски имаше едно-единствено голово положение - контраатака от корнер за домакините остави ситуация трима на двама и пред празната врата Франко Мазурек изглеждаше сигурен, че ще вкара. Но Георги Илиев, изтичал на спринт през целия терен след изпълнението на корнера пред другата врата, изчисти геройски в сетния миг.

Последната проява на заслужилия ветеран в професионалния футбол преди смяната му, но каква!

Левски натисна в края, в 88-ата минута Паулиньо падна в наказателното поле и поиска дузпа, но Станислав Тодоров не отсъди такава - и изглеждаше прав.

Точките са поделени, Левски остава втори, а Лудогорец може да се отдалечи още при победа в София днес.