Левски сдаде първото място в Първа професионална лига след 0:1 в Пловдив от Локомотив.

"Сините" щяха да се върнат на върха пред ЦСКА дори с точка от двубоя, но сега остават втори след "червените" по голова разлика.

Домакините могат да се гордеят, че в първите 8 кръга спечелиха срещу Лудогорец (като гост) и Левски с един и същ резултат, което без съмнение е изключително трудна задача за всеки отбор от нашето първенство.

Анте Аралица вкара единствения гол още в 14-ата минута, след като получи центриране отдясно и с глава прати топката зад вратаря на гостите Полачек.

След попадението играта бе равностойна до края на първото полувреме, като далеч повече бяха нервите и жълтите картони, отколкото головите положения.

Левски за първи път при треньора Славиша Стоянович изглеждаше немощен и не създадоха нищо в атака през първото полувреме.

След почивката гостите натиснаха, доминираха и владееха топката, но чистите ситуации се брояха на пръсти.

Снимки: БТА

Показателно - първият удар в очертанията на вратата на Мартин Луков дойде в 71-ата минута, като Габриел Обертан го отправи от 30 метра.

За сметка на това нервите продължиха да властват и жълтите картони бяха общо 11.

Кулминацията бе в последните минути, когато Аймен Белаид от Левски посегна без топка на Аралица, но това не бе видяно от рефера Станислав Тодоров.

Снимки: БТА

В отговор пък "сините" не върнаха топката след изпълнението на тъча, а тя бе изкарана извън игра от домакините, за да влезе медицинска помощ за Аралица.

В добавеното време Левски хвърли всичко в наказателното поле на домакините и там стана бойна арена, като дори Полачек с огромния си ръст отиде да помага.

Но Локо удържа, за да спре серията от пет последователни победи, с които Стоянович тръгна при "сините".

Стадионът в парка "Лаута" остава тежък за гостуване на левскарите, които навъртяха вече 6 мача без победа там.

Последните двубои са белязани от 3 загуби и 3 ремита, което също е повод за гордост на Локо (Пд).

Така след 8 кръга вече няма непобеден тим в родното първенство, а първите четири състава в класирането са разделени само от 4 т.