Локомотив Пловдив записа още една впечатляваща победа през този сезон - 3:0 над гостуващия Берое в 10-ия кръг на Първа лига.

Отборът на Бруно Акрапович надигра своя съперник и заслужи успеха, който го връща на третата позиция във временното класиране. Резултатът допълнително увеличава напрежението върху треньора на гостите Александър Томаш, който записва поредица от незадоволителни резултати.

Две от попаденията на пловдивчани паднаха през първото полувреме. Неостаряващият Георги Илиев откри резултата в 28-та минута след перфектна асистенция на съфамилника си Димитър. Всичко започна заради лошо изчистване на вратаря Душан Перниш.

Резултата стана 2:0 в 39-та минута, когато след поредна колективна грешка на "зелената" отбрана, Бирсент Карагерен се разписа.

През втората част Локомотив продължи да доминира, макар че даваше по-често инициативата на съперника.

Класическият краен резултат бе оформен от Ален Ожболт пет минути преди края и се видя, че разликата в класите на двата отбора е голяма към този момент.

Локо е трети с актив от 20 точки, като е само на три зад лидера Лудогорец. Берое е шести с 15 точки.