Локомотив (Пловдив) пропусна да увеличи аванса си на първото място в класирането на Първа лига.

Пловдивчани допуснаха домакинска издънка на "Лаута", завършвайки наравно 2:2 с Монтана.

Локомотив бе категоричният фаворит преди мача, но изгубените две точки означават, че още в неделя на върха в класирането може да се изкачи Лудогорец. Шампионте изостават с три точки на второто място, но пък са и с два мача по-малко. При победа над Левски след дни, разградчани ще имат равен актив с Локо, но предимство в директните двубои.

И четирите гола в Пловдив паднаха през шеметнатаа първа част, в която с контраатаките си Монтана успя да изненада домакините.

Още в шестата минута пловдивският капитан Димитър Илиев изведе Локомотив напред. Анте Аралица отклони топката с глава, а Илиев с ехвърли на плонж, за да открие. В този момент изглеждаше, че предстои лесен и рутинен успех за Локо.

20 минути по-късно обаче Умарбаев сбърка с пас в средата на терена, а играчите на Монтана наказаха тази неточност. Билал Бари намери Тони Тасев, който с хубав удар изравни.

Шокът за Локо бе пълен, защото в 32-ата минута Тони Тасев напредна и опита успореден на голлинията пас към Билал Бари. Бранителят Лукас Масоеро се хвърли с отчаян шпагат да пресече паса, но прати топката в собствената си врата, което означаваше 2:1 за Монтана.

Дори и да не бе намесата на Масоеро, топакта отиваше в намиращия се пред празната врата Бари, което вероятно пак щеше да означава гол за гостите.

Преднината на играчите в синьо обаче се задържа само 70 секунди, защото Момчил Цветанов центрира в ответната атака, а Бирсент Карагерен изравни.

Въпреки натискът на Локомотив през втората част, чисти положения нямаше, а пловдивчани не успяха да се доберат до успеха.

Така заради собствените си грешки в атака, носителят на Купата на България може да сдаде първата позиция, която заемаше в последния месец.