Пловдивският Локомотив и Лудогорец завършиха наравно 1:1 в дербито на кръга противопоставящо шампиона и носителя на Купата на България.

Двата тима изиграха страхотен мач, със сигурност един от най-добрите от началото на първенството.

И Локомотив и Лудогорец търсеха успеха на "Лаута" до последно, но в крайна сметка заслужено си разделиха по точка.

Пловдивчани бяха с доста промени в състава заради сгъстения цикъл и европейските мачове, но това не се отрази значително на играта им и те успяха да се противопоставят на шампиона от Разград.

Това не е нещо необичайно за Локомотив, който е отборът спечелил най-много точки срещу Лудогорец от влизането на разградчани в елита - 20.

Лудогорец можеше да поведе още в началото на мача, но в 10-ата минута Дан Битон изпусна дузпа. Той бе отсъден правилно, след като Йосип Томашевич препъна Сисиньо в наказателното поле.

Разградчани продължиха да са по-активният тим, докато Локомотив разчиташе предимно на контраатаки и дълги подавания към Анте Аралица.

Постепенно натискът на гостите се усилваше, като имаше периоди от първата част, в които Локо трудно минаваше центъра на терена.

Отбраната чистеше на посоки, а на няколко пъти Илко Пиргов се намеси решително.

За щастие на пловдивчани полувремето свърши при нулево равенство, а в началото на втората част Бруно Акрапович пусна в игра Бирсент Карагерен и Ален Ожболт, което се отрази положително на играта на тима му.

Атаките на "смърфовете" бяха доста по-бързи и раздвижени, а при една от тях след част игра се стигна до гол, изработен именно от двете резерви.

Ожболт подаде към Карагерен, който овладя в наказателното поле и с мощен шут прати топката в мрежата.

В атаката преди гола Лудогорец имаше основателни претенции за дузпа, но Станислав Тодоров подмина ситуацията.

Радостта на Локомотив обаче бе кратка. Само 4 минути след гола на Карагерен Лудогорец успя да изравни.

Разградчани се възползваха от лекия хаос в зашитните действия на Локо и с хубав диагонален шут Вандерсон изравни.

До края на мача двата тима не пестиха сили и търсеха победния гол. Разбира се, Лудогорец бе по-настоятелен в опитите си и атакуваше по-често, но не стигна до чисти положения.

В крайна сметка равенството изглеждаше справедливо, а то запази първата позиция на Лудогорец с 10 точки.. Разградчани обаче развалиха стопроцентовият си актив и вече имат три победи и едно поражение.

Локомотив от своя страна има три точки по-малко след два успеха, равен и поражение от първите 4 кръга на родната Първа лига.

В четвъртък и за двата тима предстоят европейски битки. Локомотив посреща френския Страсбург, докато Лудогорец се изправя срещу уелския ТНС.