Пловдивският Локомотив продължи страхотното си представяне с голово шоу срещу Арда.

"Смърфовете" победиха с 5:2 и нанесоха първа загуба на противника си в елита. Двубоят се игра на стадион "Лаута", макар Арда да се водеше домакин на срещата. Причината е, че стадионът в Кърджали все още не е готов да приема двубои от елита.

В играта Локомотив личеше огромно настроение и отборът на Бруно Акрапович продължи със страхотните игри от началото на сезона. Петте гола във вратата на Арда пък бяха отлична загрявка за гостуването на Страсбург от третия кръг на Лига Европа.

Пловдивчани започнаха ударно, като до 14-ата минута отбелязаха три гола, но единият от тях отменен.

Резултатът откри Уилис Де Оливейра, който се възползва от груба грешка на вратаря Иван Караджов.

В следващата си атака Локо удвои, но голът на Малембана бе отменен заради нарушение.

Това по никакъв начин не смути "смърфовете", които направиха още една опасна атака и стигнаха до нов гол, този път редовен.

Димитър Илиев центрира превъзходно с външен фалц, а Бирсент Карагерен с глава удвои.

До края на полувремето пловдивчани подпечатаха успеха си с трети гол. Негов автор бе Ален Ожболт, а подаването пак бе на Митко Илиев.

Върпеки жегата и решения мача, двата тима продължиха с атаките през втората част и последваха нови 4 попадения.

В 51-ата минута Ожболт поднесе топката на Един Бахтич, който с хубав шут направи резултата 4:0.

Арда обаче отговори бързо с гол на Веселин Марчев.

Кърджалийци продължиха да атакуват в опит да измият срама и стигнаха до втори гол, който Йосип Томашевич от Локо сам прати във вратата си.

Тежка седмица за Томашевич, който изработи дузпа срещу Лудогорец, изкара си червен картон срещу Страсбург, а днес си отбеляза автогол.

Хърватинът обаче се реваншира по най-добрия начин и вкара петото попадение за тима си, с което отказа Арда от мечтите за изравняване.

Така Локомотив се изравни на върха с отборите на Левски и Лудогорец, които имат по 10 точки.