Славия взе домакинството си на Черно море с 3:2 в изключително интересен първи мач от 22-ия кръг на българския футболен шампионат.

Срещата бе по-специална за "белите", тъй като те се завърнаха на своя стадион в Овча Купел след повече от година пауза.

Събитията на стадион "Славия" бяха изпълнени не само с попадения, но и куп пропуски, които направиха двубоя най-интересният от подновяването на първенството.

Славия стигна до успеха с късен гол в 92-та минута на бившия национал Радослав Кирилов, като 10 минути преди края изоставаше в резултата.

Именно "белите" поведоха с попадение на Цветелин Чунчуков още в деветата минута след хаотични действия на защитата в синьо.

С голове на Цветомир Панов (33') и Дани Кики (44') Черно море обърна развоя на срещата още до полувремето. Попадението на Кики дойде след груба грешка на новото попълнение на "белите" Ранди Онуоха, който изгуби топката в опасна зона.

През второто полувреме Славия заигра много силно и играчите в нападение се изреждаха да пропускат.

Така се стигна до 81-та минута, когато Кирилов отправи снаряд към вратата на Георги Китанов и не му остави шанс - 2:2 със страхотно попадение.

Бившият играч на Киево се възползва от нови неадекватни действия в защитата на Илиан Илиев и оформи крайното 3:2 в продължението.

Славия вече има 27 точки и се изкачи до осмата позиция в таблицата. Черно море остава шести с 34 точки.