РБ Лайпциг победи като гост с 4:3 Истанбул ББ в мача от 5-ия кръг в групите на Шампионската лига. Срещата от група "Н" беше изключително драматична.

Германският тим поведе с 2:0 след точни удари на Юсуф Полсен (26) и Норди Мулер (43). В продължението на първата част Кавенчъ с удар от въздуха намали резултата.

След подновяването на играта положенията и пред двете врати следваха едно след друго. В 66-ата минута Дани Олмо вкара трети гол за РБ Лайпциг. Испанецът завърши отлична самостоятелна акция. В 72-ата минута Кавенчъ с удар от границата на наказателното поле бе точен за 2:3. Отново той изпълни отлично пряк свободен удар в 85-ата минута и направи 3:3.

Развръзката настъпи във втората минута на добавеното време, когато резервата Александър Сьорлот донесе важната победа за РБ Лайпциг.

В среща от група "Е" Краснодар се наложи с минималното 1:0 над Рен. Автор на единственото попадение бе Маркус Берг в 71-ата минута. Шведският нападател бе изведен с дълг пас зад защитата на французите и с мощен удар прати топката в мрежата.