Европейските квалификации продължиха във вторник вечерта с изключително драматични мачове с множество обрати.

Двата най-интересни сред тях завършиха при резултат 3:3. В скандинавското дерби от група F Норвегия и Швеция не се победиха след луд развой, който получи своята развръзка в 96-та минута.

Норвегия стоеше много добре в мача и поведе с 2:0 чрез голове на бившия играч на Литекс Бьорн Йонсен (41') и нападателя на Борнемут Джошуа Кинг (59').

В 70-та минута Виктор Клаесон от гостите върна един гол с добавка след изпусната дузпа на Андреас Гранквист, а в 86-та минута Робин Куайсон също вкара във втори пореден мач, за да изравни за 2:2. Обратът стана пълен в 91-та минута, когато след щастлив рикошет нападателят на Майнц вкара втория си гол за 3:2.

В 96-та минута обаче Ола Камара върна усмивките на норвежките фенове в Осло с гол от корнер, който оформи крайното 3:3.

В другата среща от тази група Испания очаквано победи Малта с 2:0 като гост - две попадения на Алваро Мората, по едно през двете полувремена. Ла Роха е единственият отбор в групата с пълен актив от точки.

Румъния постигна победата при домакинството си на Фарьорските острови с 4:1 след два гола на Клаудиу Кешеру.

В другия много драматичен мач, който завърши 3:3, се изправиха Швейцария и Дания в Базел. "Кръстоносците" поведоха с 3:0 след голове на Фрьолер (19'), Джака (66') и Емболо (76') и бяха сигурни в победата си. След 80-та минута обаче се сринаха. Последователно Йоргенсен (84'), Гюткяер (88') и Далсгаард (90') ги попариха, за да оформят драматичния развой в Група D.

Ирландия остава начело в тази група с пълен актив след труден успех над Грузия с 1:0 с гол на Хурихейн през първото полувреме.

В група G Италия се разправи с гостуващия Лихтенщайн за 6:0. Сенси, Верати, Кийн, Паволети и Куалярела на два пъти се разписаха.

Гърция изоставаше от Босна и Херцеговина с 0:2 като гост, но стигна до равенство след късен гол на Коловос пет минути преди края за 2:2. В ранния мач Финландия удари Армения с 2:0 в Йереван и го остави с нулев точков актив.