Лудогорец докосна триумф, но усети вкуса на загубата на старта на груповата фаза в Лига Европа у дома срещу Байер Леверкузен.

Българският шампион виждаше победата след 2:0 до 30-ата минута, но загуби с 2:3. Гостите доминираха напълно на терена в Разград след първия половин час и логично постигнаха пълен обрат, виждан толкова пъти от германци.

Двубоят тръгна по начина, по който планираше и търсеше Лудогорец. Гостите владееха инициативата, но по-директните атаки бяха на домакините и в 8-ата минута сценарият стана почти идеален.

Клаудио Кешерю вкара виртуозно от пряк свободен удар с левачката, за да накара гостите да треперят. Леверкузен има много труден старт на сезона с три поражения от първите си три мача в Бундеслигата и постът на треньора Хайко Херлих бе под въпрос преди срещата днес.

Снимки: AP/БТА

В 30-ата минута Марселиньо направи нещата още по-тежки за фаворита, като завърши триходова атака отляво. Пас на Кешерю с петичка изведе Вандерсон, той пусна топката точно и я поднесе на Марселиньо пред празната врата - 2:0.

Шок обаче нямаше. Това са германци, а в състава им са някои изключително опитни играчи като Ларс Бендер и Йонатан Та, звезда като Юлиан Брандт и младокът Кай Хаверц, считан за един от тези, които са бъдещето на немския футбол.

Точно той с левачката "приспа" вратаря на Лудогорец Ренан в 38-ата минута, след като преди това шампионите на България бяха натиснати здраво в полето си.

След почивката Леверкузен стъпи сериозно на педала на газта и обратът някак се предусещаше.

Изравняването дойде в 63-ата минута, а Лудогорец не можеше да организира типичните си бързи и смъртоносни контраатаки, донесли успех неведнъж в Европа на отбора.

При гола за 2:2 Брандт прати ниска топка отляво, а Ренан не успя да отбие особено добре и Исаак Кисе Телин вкара отблизо.

Пет минути по-късно нещата станаха логични, с оглед на картинката от 30-ата минута нататък.

Пак Хаверц стреля точно от позиция пред дъгата на наказателното поле, този път с десния крак, за да изведе напред Байер.

Българският представител все пак имаше един шанс до края да се добере до точка, след като Антон Недялков засече центриране от корнер с глава и намери гредата в 75-ата минута.

Гостите обаче можеха да вкарат още попадения в последните мигове, когато хванаха на контраатака Лудогорец. Победата им е напълно заслужена, както признаха и играчите, и треньорът на българския отбор след края.

В другия мач от групата Цюрих победи навън АЕК (Ларнака) с 1:0.

Следващите двубои са на 4 октомври - Лудогорец е гост на Цюрих, а Леверкузен приема АЕК.