"Лудогорец" се класира за втория кръг на квалификациите в Шампионската лига, след като надви северноирландския първенец "Крусейдърс" и във втория мач.

Разградчаните спечелиха с 2:0 като гости и се класират напред с общ резултат 9:0. В слеващия кръг родният шампион ще се изправи срещу триумфиралия в унгарското първенство "Видеотон". "Види" победи люксембургския "Дюделанж" с 2:1 в мача-реванш.

Embed from Getty Images

"Лудогорец" игра в тренировъчно темпо и отново беше с няколко класи над шампиона на Северна Ирландия. Разградчани контролираха мача и откриха резултата в 11-та минута, когато Родни Браун пресече висока топка в наказателното поле на Крусейдърс, но вместо да я изчисти, той прехвърли собствения си вратар с красив удар. Това беше и вторият автогол на северноирландския защитник в мачовете с българския шампион.

Моментално след гола се появи възможност за втори във вратата на домакините, но Джоди Лукоку удари греда. Георги Терзиев пък пропусна да се разпише с глава в 28-та минута и с това се изчерпаха положенията за първото полувреме.

В началото на второто Марселиньо и Лукоки пропуснаха да вкарат, а Крусейдърс можеше да изравни в 56-та минута. Джордан Форсит стреля с глава и спечели ъглов удар, след чието изпълнение удари и греда.

В 65-та минута Якуб Швиерчок реши изхода от мача с красив удар от границата на наказателното поле, а пет по-късно Антон Недялков направи своя дебют за разградчани като смяна на Натанаел Пимента.

Това беше и последният по-интересен момент в мача.