Лудогорец и Ференцварош завършиха наравно 1:1 в Разград в последна среща от тазгодишната групова фаза на Лига Европа след гол на унгарците в последната минута.

Равенство устройваше разградчани в Група "H", но те бяха на секунди от победа. Изпуснаха я в последната минута и все пак се класираха на 1/16-финалите като подгласник в групата с осем точки, на три зад едноличния лидер Еспаньол, който днес загуби от ЦСКА (Москва).

Това е общо четвърто класиране за тази фаза от българския шампион. В предишните случаи отпадаше от Копенхаген и Милан на 1/16-финал, както и от Валенсия на 1/8-финал.

Възпитаниците на Станислав Генчев изиграха умно и енергично двубоя, но и имаха нужната доза късмет. Дузпа за съперника не бе отсъдена при 0:0 в първата част, а малко след това резултатът бе открит от Джоди Лукоки. Разградчани изиграха много добро второ полувреме и си заслужиха триумфа, който донякъде бе помрачен от късния изравнителен гол. Ще чакат с интерес предстоящия жребий, в който отново може да се изправят срещу някой от големите европейски грандове. Мачовете са през февруари.

Снимка: БТА

Мачът започна на високо темпо, а унгарците се втурнаха в атака от самото начало, създадоха напрежение, но без реални голови ситуации

В 12-ата и 16-ата минута Лудогорец направи хубави атаки, които завършиха с удари на Вандерсон, които за жалост бяха право в тялото на вратаря.

В 20-ата минута словенският съдия подмина чиста дузпа за Ференцаварош, след като удар на бразилеца Исаел, при който топката отиваше към вратата, бе спрян с ръка от Сисиньо.

Четири минути по-късно Лудогорец удари. Джоди Лукоки се разписа след перфектен извеждащ пас на Марселиньо. Холандецът технично прехвърли вратаря, който реши да излезе и да плонжира.

Снимка: БТА

След попадението Лудогорец реши да се прибере в собствената си половина и да разчита само на контраатаки. Това доведе до няколко остри центрирания пред Пламен Илиев.

При един корнер в 37-та минута Ейбрахам Фримпонг нацели гредата от непосредствена близост. Късметът бе с българския шампион.

В последните минути на полувремето Лудогорец взе инициативата и укроти устрема на съперника, за да се прибере на почивката с аванс.

Тимът на Станислав Генчев започна много силно втората част и изглеждаше сякаш той има нужда от задължително попадение, а не съперникът. Бързите атаки на разградчани създадоха главоболия на унгарската отбрана, но на няколко пъти играчи в зелено се разминаха с топката в опасна позиция.

Снимка: БТА

В 67-та минута удар от воле на Драгош Григоре беше блокиран пред гол линията. Лудогорец категорично търсеше втори гол, с който да реши всичко.

В ответната атака обаче Исмаел направи огромен пропуск пред вратата на Пламен Илиев. Непокрит халфът не уцели топката добре от позиция, за която можеше само да мечтае.

В 71-та минута Ендре Ботка от гостите трябваше да получи втори жълт картон за нарушение срещу Антон Недялков, но реферът реши да го предупреди само устно.

10 минути преди края Пламен Илиев се прояви ключово за първи път в мача. Силен удар на Исмаел беше спасен от стража, който за нещастие се контузи в ситуацията, но остана в игра.

В последната атака на Лудогорец Марселиньо получи в опасна за съперника позиция след една контраатака и опита да прехвърли вратаря. За жалост топката бе избита пред гол линията от бранител.

В 95-та минута Ференцварош стигна до изравнително попадение, когато Сигневич се разписа с глава отвъд добавеното време.