"Лудогорец" и "Ботев" (Пловдив) завършиха наравно 2:2 в последния си мач от сезон 2017-2018 г.

Домакините от Разград излязоха с 11 юноши в титулярния състав, като за повечето от тях, това бе дебют в Първа лига.

"Ботев" също имаше няколко липсващи, но голяма част от основните играчи бяха в състава.

Мачът нямаше никакво отношение към крайното класиране, след като "Лудогорец" си осигури седмата шампионска титла преди няколко кръга, а "Ботев" не можеше да промени петото си място в класирането.

Логично гостите от Пловдив владееха инициативата, а далеч по-неопитните им домакини разчитаха на контраатаки.

При една от тях в 37-та минута падна и първият гол в мача. Ивайло Климентов направи страхотен пробив, размени подавания с Денислав Александров и с техничен удар отбеляза за 1:0.

Пловдивчани заиграха по-активно през втората част и стигнаха до изравнителен гол в 54-та минута.

Влезлият като резерва Ндонгала стреля от пряк свободен удар, а топката влетя във вратата след неубедителната намеса на 17-годишния Дамян Дамянов.

180 секунди по-късно, Густаво центрира в наказателното поле, топката премина през куп играчи и се озова в Радослав Терзиев, който вкара за 2:1 в полза на "Ботев".

Снимка: БТА

Гостите успокоиха темпото след обрата и си платиха за това в 75-та минута.

Димитър Емилов центрира в наказателното поле, а Ерол Дост изравни с красиво изпълнение с глава.

До края на мача и двата тима можеха да стигнат до победата, но удар на Ивайло Климентов срещна гредата, а за "Ботев" с пропуски се отчетоха Стивън Петков и Фелипе Бризола.