Лудогорец се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на България след комфортна победа с 3:1 над Локомотив (Горна Оряховица).

В Разград играчите на Станислав Генчев не допуснаха изненада, въпреки че бе даден шанс за изява на няколко, които по-рядко попадат в титулярния състав.

Ихиньо, Ману и Шоу бяха точни за победителите, капитанът на Локомотив Георги Колев вкара почетното попадение за третодивизионния тим.

Така "орлите" са на четвъртфинал, където още са Локомотив (Пловдив), Левски, Берое, Септември София и Славия.

Лудогорец поведе в резултата в 12-ата минута, когато бразилецът Ихиньо вкара най-красивия гол в мач. Той укроти с лекота дълъг пас и след това отправи неспасяем шут с левия крак от границата на наказатеното поле.

В 37-ата минута резултатът стана 2:0. Елвис Ману получи в наказателното поле, финтира бранител и стреля точно от близка дистанция.

Нивото на разградчани спадна в началото на втората част и тимът изненадващо допусна гол. Това се случи в 58-ата минута след центриране от корнер и удар с глава на капитана Георги Колев.

Последваха силни минути за гостите, но Лудогорец постепенно си върна инициативата и успокои мача с трети гол. Той падна в 79-ата минута, когато Мавис Чибота пусна пас към Мануел Шоу и той с едно докосване реализира за крайното 3:1.

В друг мач от турнира Септември (София) разгроми Етър (Велико Търново) с 4:1.