Лудогорец и Левски завършиха наравно 1:1 в плейофен мач от първата шестица на Първа лига.

Така авансът на разградчани пред втория ЦСКА става четири точки преди "червените" по-късно тази вечер да гостуват на Берое. Ако "армейците" победят, то битката за титлата отново ще е в ход. Възпитаниците на Георги Тодоров остават на три точки зад столичния си враг.

Мачът в Разград беше белязан от много скучно първо полувреме, но през втората част на терена имаше всичко. Съдията Николай Йорданов даде дузпа с червен картон за шампионите, а след това изгони двама негови играчи.

Козмин Моци откри резултата за домакините от дузпата, а "сините" изравниха след страхотно изпълнение на пряк свободен удар на Живко Миланов. Последните минути на мача бяха много емоционални и Левски бе близо до пълния обрат, но не го постигна.

Първото полувреме бе едно от най-скучните в историята на 8-годишното съперничество между Лудогорец и Левски. Двата тима играха лежерно и трудно стигаха до наказателното поле на съперника.

Единствената добра ситуация дойде едва в продължението, когато Валери Божинов центрира към Станислав Иванов. Последният овладя в наказателното поле, но с трудно обръщане не успя да стреля точно.

Втората част обаче започна ударно. Лудогорец получи дузпа, след като Диян Иванов спря удар на Клаудиу Кешеру в наказателното поле с ръка. Действието на защитника бе неволно, но решението - правилно. Николай Йорданов обаче реши и да изгони бранителя, което с право вбеси играчите на Левски.

Щатният изпълнител на наказателните удари при разградчани Козмин Моци реализира и даде аванс на своите.

С числено предимство Лудогорец продължи да атакува и създаде няколко опасни ситуации. Успокоението обаче им изигра лоша шега в 70-та минута, когато Драгош Григоре бе изгонен с втори жълт картон.

При числено равенство Йорданов отсъди много спорно нарушение за Левски пред наказателното поле след намеса на Серкан Юсеин. От положението капитанът Живко Миланов стреля перфектно и реализира за 1:1.

Голът даде голям импулс на "сините" и тяхната публика и те се втурнаха в атака на принципа "всичко или нищо". Така или иначе нямаше какво да губят.

При една от атаките Станислав Иванов изкара втори жълт картон на Абел Анисе и така домакините останаха с девет човека. Секунди по-късно Костов стреля опасно по земя, но Илиев спаси.

В края на мача Левски поиска дузпа за намеса на Сисиньо срещу Костов, а на другата врата Швиерчок падна след държане на фланелките с Нуно Рейш. При положението с Костов можеше да бъде посочена бялата точка, но това не се случи.

В крайна сметка обаче "сините" взеха точка с позитивно представяне, докато Лудогорец за пореден път доказа, че изобщо не се намира в добра форма. Въпреки това остава фаворит за титлата.