Лудогорец постигна комфортна и очаквана победа с 3:1 над новака Пирин в Благоевград в среща от шестия кръг на българския футболен шампионат.

Успехът е четвърти пореден за разградчани в първенството при два отложени техни мача. С 12-те си точки хората на Витаускас Дамбраускас се изкачиха до втората позиция във временното класиране, като само Славия е по-напред с 13-те си точки.

Поражението е четвърто за Пирин в пет мача и го оставя на 12-ата позиция с актив от три точки.

Стадион "Христо Ботев" бе празен заради противоепидемичните мерки, но на него паднаха две много красиви попадения, които ще са кандидати за гол на сезона, макар и толкова рано. Техни автори бяха Мохамед Брахими от домакините и Алекс Сантана от гостите. За разградчани точни бяха още Жосуе Са и Пиерос Сотириу от дузпа.

Това беше първи мач в елита на българския футбол между тези два отбора.

Той започна с изненадващо попадение на "орлетата" още във третата минута и то какво! Брахими проби през центъра и отправи фамозен изстрел, който не остави никакъв шанс на вратаря Кристиан Кахлина.

В осмата минута Лудогорец опита да отвърне с опасен удар на Алекс Сантана от границата на наказателното поле, но топката мина над гредата.

Натискът на шампионите даде резултат в 15-ата минута след центриране от корнер на Кирил Десподов и точен удар с глава на Жосуе Са, който надскочи съперник в наказателното поле. До края на полувремето нямаше други опасни удари към двете врати.

В 56-ата минута Лудогорец поведе в резултата с втория много красив гол в мача. Алекс Сантана мина през няколко защитници и прати неспасяем шут в горния ляв ъгъл на Петър Петров - страхотен гол!

В 64-ата минута Мавис Чибота бе изведен зад защитата и Стилиян Николов удари топката с ръка, след което африканецът не успя да намери целта, макар и на опразнената врата. След ВАР правилно бе отсъдена дузпа за разградчани. Пиерос Сотириу бе точен от бялата точка за 3:1.

До края разградчани убиха темпото с дълги разигравания, а "орлетата" така и не успяха да застрашат вратата на Кахлина.