Шампионът Лудогорец победи Ботев (Пловдив) като гост с 3:1, макар да изостана в резултата още в четвъртата минута на базата в "Коматево". След това обаче "орлите" осъществиха обрат, за да нанесат първа домакинска загуба на "канарчетата", които доиграха мача с 10 души, след като Дилан Мертенс бе изгонен през второто полувреме.

Шампионите вече имат 27 от 30 възможни точки и са на четири пред втория ЦСКА, който е и с мач по-малко. Ботев пък е трети с 21.

Капитанът Тодор Неделев даде аванс на домакините преди да са минали дори и пет минути. Пас по земя на Маркиньос бе засечен в движение от осмицата, който бе безпощаден със силния си ляв крак за първия гол в мача.

Съвсем в реда на нещата гостите се активизираха и създадоха няколко опасности в следващите минути - първо чрез Кирил Десподов, а после и чрез Игор Пластун. Лудогорец стигна до изравняване в 25-ата минута, когато Алекс Сантана отбеляза феноменален гол. Бразилецът проби към наказателното поле и с бомбен изстрел от повече от 20 метра остави Георги Аргилашки неподвижен, забивайки топката в горния му десен ъгъл за 1:1.

Почти веднага след изравняването Доминик Янков нацели напречната греда, а пък от другата страна Дилан Мертенс на два пъти стреляше към вратата на съперника, но бе узпсех.

Ботев също удари греда - чрез Реда Рабей в 46-ата минута, а по-малко от десет след това гостите осъществиха обрат, след като Чибота центрира диагонално към оставения съвсем Пиерос Сотириу и той от своя страна с удар от малък ъгъл направи 2:1.

Три минути по-късно Мертенс бе изгонен за втори жълт картон след сблъсък със Сантана. Това по никакъв начин не обезвери "жълто-черните", които не спряха да търсят изравняване и двадесетина минути преди края Неделев накара Кахлина да се разтегне максимално и да осуети мисията за втори гол на домакините.

В 90-ата минута Жордан Икоко сложи точка на спора, след като завърши контраатака по сходен начин на този на Сотириу при втория гол - от почти идентична позиция и по същия начин, оформяйки резултата на 3:1.