Лудогорец почти се издъни срещу боксовата круша на Първа Лига в лицето на Витоша.

Разградчани стигнаха до успеха в 16-ия кръг на първенството с гол в продължението на Димо Бакалов, като по това време не се виждаше как ще стигнат до победно попадение.

Отборът на Станислав Генчев изигра много слаб мач, като най-вероятната причина за това бе тежката загуба от Еспаньол с 0:6 в четвъртък.

Въпреки че победата дойде трудно, тя е изключително важна за шампионите. С нея те дръпнаха с шест точки на втория Локомотив (Пловдив) и със седем на третия Левски.

Витоша се представи силно в защита и бе на секунди от това да постигне едва петата си точка от началото на сезона. Треньорът Енгибар Енгибар логично побесня след гола на Лудогорец.

А и не може да се каже, че лидерът в класирането имаше кой знае какви шансове на сметката си в хода на 90-те редовни минути.

Повечето удари бяха неточни, а тези в очертанията Християн Василев ги спасяваше с лекота.

В 91-та минута обаче резервата Димо Бакалов зарадва шампионите с гол с глава след центриране на Жоржиньо.