Лудогорец победи категорично Арда с 4:1 в среща от отложения 17-и кръг на Първа лига.

Победата е втора поредна за разградчани в шампионата и общо 13-а, като тя носи актив от 39 точки на тима, което е с 10 повече спрямо ЦСКА. "Червените" обаче приемат Локомотив София по-късно днес.

Арда допусна втора поредна загуба като гост и остава на девета позиция с 18 точки. Отборът на Славко Матич отново имаше своите силни моменти, но не успя да се противопостави на шампиона.

Пиерос Сотириу вкара два гола за "орлите", а по един добавиха Джордан Икоко и Кирил Десподов. За Арда точен, както по традиция, бе Спас Делев. Лудогорец за втори път победи Арда с този резултат в Разград, след като го направи и в края на миналия сезон. След 4 мача на този стадион кърджалийци все още търсят първата си точка.

Срещата започна много добре за тях и Спас Делев имаше два страхотни шанса да открие резултата. При първия топката премина на сантиметри от вратата след удар от воле, а при втория българския национал падна за дузпа в наказателното поле вместо да стреля.

Така се стигна до седмата минута, когато Лудогорец поведе. Джордан Икоко бе изведен и от малък ъгъл вкара гол, при който грешката бе на Иван Караджов. Стражът тръгна да пресича евентуално центриране, но защитникът го изненада с директен удар за 1:0.

В 29-ата минута резултатът стана 2:0. Икоко отново проби на фланга и веднага центрира към Пиерос Сотириу, който засече с глава, за да прати топката под плонжа на Караджов. Първоначално попадението бе отменено заради засада, но разглеждане с ВАР доведе до неговото признаване.

В 35-ата минута Арда успя да се върне в мача. Спас Делев с маркото изпълнение с левия крак от границата на наказателното поле вкара поредния си красив гол през настоящия сезон. Ударът му не остави никакъв шанс на Серджио Падт.

В самия край на полувремето Лудогорец си върна спокойствието с гол за 3:1. Десподов пусна топка към Сотириу и той с прецизен удар по земя реализира второто си попадение.

През втората част разградчани стигнаха до още едно попадение. В 59-ата минута Кирил Десподов вкара красиво от пряк свободен удар при почти нулев ъгъл. И при този гол може да се търси вина в Караджов, който не бе позициониран максимално добре.