"Лудогорец" разгроми северноирландския шампион "Крусейдърс" със 7:0 в мач от първия квалификационен кръг на Шампионска лига.

Родният шампион бе доста по-класен от скромния си съперник и напълно заслужено се поздрави с убедителния успех.

Хеттрик наниза полякът Якуб Шверчок, който вкара трите си попадения само 12 минути след появяването си в игра, два отбеляза Марселиньо, един Клаудиу Кешеру, а Родни Браун си отбеляза автогол.

Докато през първата част "Крусейдърс" успяваше да окаже някакъв отпор на домакинските атаки, то през втората "червеночерната" отбрана тотално рухна.

Всичко започна в 25-та минута, когато Кампаняро изведе отлично Сисиньо по дясното крило. Десният бек на "орлите" върна перфектно към Марселиньо, плеймейкърът овладя топката и след техничен шут по земя отбеляза.

В 40-та минута Мисиджан тръгна от центъра на терена, преодоля на скорост двама футболисти на гостите, озова се сам срещу вратаря и стреля, но в аут. Секунди по-късно "Лудогорец" успя да вкара втори гол. Вандерсон и Кешеру комбинираха добре отляво, румънецът нахлу в наказателното поле и центрира остро към Мисиджан, а в опита си да спре подаването Браун прати топката в собствената си врата.

Българският шампион продължи да доминира и след почивката, което даде резултат още в 53-ата минута. Натанаел центрира много добре към Клаудиу Кешеру и румънецът вкара с глава за 3:0.

В 66-та минута резултатът набъбна на 4:0. Марселиньо подаде към Мисиджан, който му върна с пета. Бразилецът овладя и след шут с десния крак от 20 метра не остави шанс на северноирландския вратар.

В 73-та минута разградчани вкараха пето попадение. Мисиджан пусна в коридор на Марселиньо, който центрира към резервата Якуб Шверчок. Полякът овладя на гърди и с чудесен шут от воле разстреля О`Нийл за 5:0.

Таранът продължи наказателната си акция и пет минути по-късно се възползва от грешка в отбраната на "Крусейдърс", преодоля техния страж и покачи на 6:0.

В 80-та минута Шверчок оформи своя хеттрик, когато се възползва от нова грешка на северноирландската отбрана, излезе сам срещу вратаря, преодоля го отново и вкара за 7:0.

За разградчани предстои протоколен реванш в Белфаст след седмица, а в следващия кръг ще срещнат победителя от двойката "Дюделанж" (Люксембург) - "Видеотон" (Унгария).