"Лудогорец" започна защитата на титлата в българското първенство с рутинна победа у дома над "Етър" - 1:0.

Резултатът изглежда икономичен и неубедителен, но нито за миг в двубоя не изглеждаше, че точките може да не останат в Разград.

След 7 поредни титли, "Лудогорец" влезе в мача и шампионата като абсолютен фаворит.

Гостите, водени от легендата Красимир Балъков, имаха ужасно познато усещане, когато в 3-ата минута падна първият гол.

Снимки: Bulphoto

През миналия сезон шампионите спечелиха двата мача с този съперник с 4:0 и 6:0, а попадението на Вандерсон рано-рано отново внесе усещане за предстоящ разгром.

Но "Етър" стабилизира играта си в защита, не се уплаши от класата в атаката на домакините и не допусна голям срив.

"Лудогорец" имаше своите положения - поне още три-четири в мача, включително изчистване от голлинията на Венцислав Василев от "Етър".

Но фаворитът в двубоя гледаше сякаш с едно око към сряда, когато пак в Разград идва първият дуел срещу унгарския "Видеотон" във втори кръг от квалификациите за Шампионската лига.

Гостите така и не отправиха точен удар в рамката та вратата на Ренан, стража на "Лудогорец".

Новият бразилски треньор на шампионите Пауло Аутуори на няколко пъти даваше с жестове и викове наставления за по-агресивна игра в атака. Но едва ли е бил недоволен - мачът бе под контрол на неговия отбор.

Не мина и без спорна ситуация, като по традиция в такива двубои, тя бе отсъдена в полза на отбора от Разград.

В 87-ата минута Иван Стоянов от "Етър" стреля от пряк свободен удар, а играч в зелено от стената спря топката с ръка, високо вдигната над главата му. Той бе в наказателното поле, когато го направи, което означава само едно... Но не и според съдия №1 в ранглистата на родната комисия Никола Попов, който не отсъди дузпа.

Аутуори пусна като титуляри 7 свои сънародници, а в стартовия състав на "Лудогорец" нямаше нито един нов футболист.

За тима предстои домакинството срещу унгарците, а после - гостуване на "Берое" в първенството.

"Етър" приема "Верея" във втория кръг на българската Първа професионална лига.