Лудогорец победи полския Висла (Плоцк) с 2:0 в първата си контрола в Турция.

Разградчани доминираха през целия мач в неофициалния дебют на новия старши треньор на тима Павел Върба. Първи минути със зеления екип записа новото попълнение Каули, привлечен от германския Падерборн. В първия състав на Лудогорец след дълго лечение на контузия се завърна вратарят Владислав Стоянов.

Лудогорец поведе с гол на Якуб Шверчок в 5-а минута. Полякът получи топката от Бакалов и удар отблизо вкара за 1:0.

В 27-а минута Талеб Тауата покачи на 2:0 след асистенция на Шверчок.

След почивката Павел Върба смени целия състав, като на терена се появи и вратарят Владислав Стоянов. Това са първи минути за стража за първия отбор на Лудогорец от близо три години, когато получи тежка контузия.

В 67-ата минута Стоянов се намеси добре, като изби в корнер удар от малък ъгъл и запази мрежата си суха.

съставът на Лудогорец (първо полувреме): Илиев, Манолев, Форстър, Григоре, Тауата, Дяков, Анисе, Каули, Бакалов, Чибота, Шверчок

(второ полувреме): Стоянов, Икоко, Моци, Терзиев, Недялков, Йорданов, Баджи, Жоржиньо, Вандерсон, Марселиньо, Кешерю.