Лудогорец изигра втора приятелска среща в рамките на 48 часа. След загубата от Черно море в сряда, днес разградчани разгромиха Дунав (Русе) с 4:0, като това бе генерална репетиция за рестарта на шампионата след седмица, когато шампионите гостуват на Левски на "Герена".

Напълно очаквано, през всичките 90 минути на мача Лудогорец изцяло контролираше играта, като успехът можеше да е доста по-убедителен, но домакинските играчи се отчетоха с редица пропуски.

Още в началните секунди на мача Вандерсон уцели греда, а в 10-ата минута Марселиньо вкара от пряк свободен удар, отсъден заради комични действия на Благой Макенджиев, който хвана топката извън наказателното поле.

До края на полувремето Вандерсон вкара още два гола, за да направи преднината на тима си класическа, а колети му се отчетоха с няколко пропуска.

Единствената чиста възможност за Дунав се откри пред Григор Долапчиев, но Ренан демонстрира страхотен рефлекс и спаси. По това време резултатът вече бе 4:0, след като Сисиньо вкара в 65-ата минута.

Това бе и крайният резултат, а Лудогорец показа добра форма и настроение преди подновяването на официалните мачове.