Висшата лига се завърна в съботния ден и вече станахме свидетели на мач за историята. Шампионът Ливърпул измъкна трите точки срещу новака Лийдс след лудо 4:3, което показа какво да очакваме от Лудия Марсело Биелса и неговите играчи.

Лийдс на три пъти изравняваше резултата на "Анфийлд" преди дузпа в 87-ата минута да пречупи новака и да даде успешен старт на сезона за Юрген Клоп, като наказателният удар бе втори за Ливърпул в мача. Освен седемте гола телевизионните зрители видяха още три отменени попадения - две за домакините и едно за гостите. Мохамед Салах започна сезона с хеттрик и стана първият с такова постижение за Ливърпул.

Поражението е много разочароващо за Лийдс, тъй като тимът заслужаваше повече със смелото си представяне. Ако неутралните зрители не са симпатизирали на "белите" до момента, то след този мач вече ще е различно заради безстрашието им и желанието да надиграят един от най-добрите отбори в света. Това беше първи сблъсък между двата тима в елита на Англия от 2004-а насам.

Срещата започна ударно за шампионите, като те получиха дузпа още в петата минута. Тя бе отсъдена за игра с ръка на Робин Кох, който блокира опасен удар на Мохамед Салах. От бялата точка египтянинът стреля силно в средата и откри резултата.

Лийдс обаче не изглеждаше притеснен и успя да изравни в 12-ата минута по прекрасен начин. Джак Харисън навърза защитата на домакинте с три перфектни докосвания и стреля неспасяемо за 1:1.

Малко след това далечен удар на Садио Мане намери мрежата на гостите, но голът правилно бе отменен заради засада.

Ливърпул стигна до нов аванс в 20-ата минута по добре познат начин. Андрю Робъртсън центрира от корнер и непокритият Върджил Ван Дайк се извиси, за да реализира с глава за 2:1.

Хората на Марсело Биелса успяха да изравнят за втори път в 30-ата минута. Ван Дайк направи потресаваща грешка, подарявайки топката на Патрик Бамфорд. Нападателят реагира светкавично и преодоля Алисон за 2:2.

Само две минути бяха нужни бяха на мърсисайдци за трети път да стигнат до аванс. След центриране от фаул на Робъртсън топката бе изчистена на крака на Салах, който с истински снаряд намери горния ляв ъгъл на Илан Меслие. Няма вратар, който може да спаси този удар.

В 59-ата минута и гол на Лийдс бе отменен. Александър-Арнолд в опита си да изчисти топката си вкара автогол, но засада спаси домакините в тази ситуация.

През втората част Лийдс заигра още по-уверено и дори искаше топката за себе си, като я владееше в дълги периоди. Така се стигна до 66-ата минута, когато Елдер Коста с прекрасна асистенция намери Матеуш Клих. Ударът на поляка за 3:3 бе не по-малко впечатлява.

Минутите до края минаха под съпровода на Ливърпул, а нов гол на Ван Дайк след ъглов удар беше отменен заради нарушение.

В 87-ата минута Ливърпул получи втората си дузпа в мача. Фабиньо беше изритан от рекордното попълнение на гостите Родриго. Майкъл Оливър посочи бялата точка и Салах оформи хеттрика си с точно изпълнение - 4:3.