Последните кръгове в английската Висша лига не веднъж са ни предоставяли луди мачове с много голове и драма.

Такъв не липсваше и днес, а той бе на най-подходящото място - националния стадион "Уембли". Домакинът "Тотнъм" спечели срещу "Лестър" с 5:4.

Головете летяха един след друг, най-вече благодарение на двамата основни стрелци - Хари Кейн за "шпорите" и Джейми Варди за "лисиците", които вкараха по два.

Националите се разписаха по веднъж в първите седем минути, а в 16-та Рияд Марез даде втори аванс на своите, за да оформи резултата до полувремето.

После Келеши Ихеаначо (47') изведе "лисиците", но за кратко. Ерик Ламела (49'), автогол на Кристиан Фукс (54') и пак Ламела (61') направиха резултата 4:3.

В последствие Варди върна един гол (74'), но три минути по-късно Хари Кейн каза последната си дума за крайното 5:4.

Така "Тотнъм" запази третата си позиция в класирането, но оставя нов нулев сезон, въпреки че има качеството за домашен трофей.