Фламенго е футболният крал на Южна Америка.

Най-обичаният бразилски клуб триумфира с 2:1 в луда драма срещу аржентинския Ривър Плейт.

До 89-ата минута Фламенго изоставаше в резултата, а по всичко личеше, че Ривър ще грабне своята втора поредна титла в турнира.

Драмата обаче бе пълна, като в истински холивудски трилър, с главен герой Габриел Барбоса.

Известният с прякора си Габигол играч, вкара и двата гола в самия край, за да донесе изключителния успех за своя тим.

ГАЛЕРИЯ ОТ ФИНАЛА ВИЖТЕ ТУК >>>

Той сложи край на дългото 38-годишно чакане за Фламенго, който до този момент имаше само един трофей от Копа Либертадорес, спечелен през 1981-а.

Днешният финал бе исторически, защото за първи път се решаваше в един мач, а хиляди лудо по футбола бразилци и аржентинци заляха перуанската столица Лима.

Снимка: Getty images/Gulliver photos

А след последния съдийски сигнал "Естадио Монументал" видя хиляди сълзи. Едните от радост, другите от тъга.

Година след най-големия си трофей в историята, спечелената Копа Либертадорес с победа над вечния враг, Ривър е на губещата страна, а до 80-ата минута нищо не предвещаваше такъв развой.

Аржентинците поведоха още в 14-ата минута чрез Рафаел Боре и умело контролираха мача.

Снимка: АР/БТА

Единственото положение за Фламенго бе в началото на втората част, когато вратарят Франко Армани се намеси блестящо.

Мачът не бе сред най-атрактивните, но се развиваше изцяло по вкуса на Ривър.

Така дойде предпоследната 89-а минута, когато аржентинската отбрана заспа. Де Араскаета бе изпуснат, а той по отличен начин намери Барбоса, който изравни на опразнената врата.

И когато всички мислеха, че идват продълженията, Фламенго сътвори феноменалния обрат.

Нова кошмарна грешка в аржентинската отбрана, която подари топката на Барбоса, а той бе безпощаден - 2:1 за Фламенго.

Тази нощ е сигурно, че над 20 милиона луди по отбора бразилци, няма да спят. В Рио ще настане истинска лудост, а Фламенго е футболният крал на Южна Америка.