Уругвай победи Саудитска Арабия с минималното 1:0 и си осигури участието на осминафиналите на Световното първенство по футбол.

Победата на урусите означава, че и домакинът Русия със сигурност ще бъде участник в следващата фаза на шампионата. Двата тима имат по 6 точки след два мача, като се изправят един срещу друг в спора за първото място след 5 дни.

В герой за южноамериканците се превърна Луис Суарес. Звездата на тима вкара победното попадение в своя мач №100 за родината.

По този начин той се превърна в единствения уругвайски играч вкарвал гол на три Световни първенства.

Снимка: Getty images

Срещата започна равностойно, но постепенно Уругвай заигра по-добре.

Първата добра ситуация за урусите дойде в 13-та минута, когато Касерес подаде към Кавани, но нападателят на ПСЖ отправи много лош удар от малкото наказателно поле и топката прелетя високо над вратата.

Десет минути по-късно играчите в небесносини екипи стигнаха до гол, който по подобие на мача с Египет падна от корнер.

Карлос Санчес центрира, а вратарят Мохамед Ал-Оваис направи изключително груба грешка разминавайки се с топката. Тя попадна в Луис Суарес, за когото не бе проблем да я прати в опразнената врата за 1:0.

След гола Уругвай прие играта в своята половина разчитайки на контраатаки и Саудитска Арабия бе тимът, който диктуваше играта.

Единственото по-добро положение бе за арабите. Хатан Бабри имаше отличен шанс да изравни, но ударът му от чиста позиция не уцели рамките на вратата.

През втората част Уругвай отново играеше предпазливо, но поглеждаше по-често към вратата на Саудитска Арабия.

Добри ситуации се откриха пред Суарес, Лаксал и Санчес, но топката така и не влизаше във вратата. Най-доброто положение дойде пет минути преди края, когато останал сам срещу вратаря, Единсон Кавани не успя да отбележи.

Така с две минимални победи и без да блести особено, двукратният Световен шампион Уругвай стига до елиминационната фаза на трети пореден Мондиал.

Урусите се изправят срещу домакина Русия на 25 юни в мач за първата позиция в групата, докато по същото време Саудитска Арабия ще играе за своята чест срещу Египет.