Както можеше да се очаква, Любослав Пенев не подмина случилото се около терена на мача ЦСКА - Арда (1:0) в понеделник вечер.

Двубоят беляза исторически дебют на системата ВАР у нас, като тя се намеси - поне за пред телевизионните зрители, само веднъж в двубоя.

При нахлуване в наказателното поле на Брадли Мазику през второто полувреме, той падна след съприкосновение с бранител на гостите, но дузпа не бе отсъдена.

Играта спря и се гледаха поне 20 повторения, а това отне около 3 минути. Но пак нямаше дузпа за ЦСКА.

"Какво да коментираме - отвърна на въпрос на репортери след двубоя треньорът на домакините. - Телевизия, бусове, ВАР, истории... Там има още монитори край терена... И пак ситуации за полемика.

Аз току-що видях една чиста дузпа за нас, която не бе дадена. Чиста дузпа.

И това е само една от ситуациите.

Като я имаме тази услуга, да я ползваме. Не да спираме играта по 7, 8, 10 минути, играчите изстиват, а после - ще дадем добавено време. Не ни давайте добавено време, просто решавайте и каквото има, свирете. За нас, против нас - свирете и да продължава играта, да върви мачът.

ВАР трябва да помага, а не .... За мен - лош дебют, лош дебют."