Европейският клубен шампион Ливърпул продължава успешния си поход към мечтаната титла на Англия.

Мърсисайдци победиха последния в класирането Уотфорд 2:0 и все още оглавяват класирането комфортно, без поражение след 17 кръга.

Успехът за момчетата на Клоп обаче дойде по-трудно от очакваното. Играта на домакините определено не се получаваше, но в крайна сметка важни бяха трите точки.

С тях преднината на мърсисайдци на върха е 11 точки, като вторият Лестър е с мач по-малко.

Героят за Ливърпул бе Мохамед Салах, който успя да вкара и двата гола за успеха, като и двата бяха впечатляващи.

Първият от тях падна след светкавична контраатака в 38-ата минута. Мане изведе Салах, а той обърна посоката на топката технично с пета и я прати неспасяемо в далечния удар на вратаря.

Вторият гол пък падна в последната минута на мача. Тогава топката достигна до Салах след щастлив рикошет, а той с пета реши всичко.

През останалата част от мача последния в класирането Уотфорд имаше доста шансове, дори и преди откриващия гол на Салах.

Доста пропуски, както и гредата обаче спряха "стършелите", които трябва да бъдат поздравени за мача, който направиха на "Анфийлд".

Неумението да реализират обаче означаваше поредна загуба, която ги остава на дъното с едва 9 точки.

Снимка: АР/БТА