Тотнъм отново не успя да победи и стигна само до 1:1 с последния във Висшата лига Уотфорд у дома. Вицешампионите на Европа се спасиха и от поражение с гол на Деле Али в 87-ата минута, след като изоставаха. Попадението бе разглеждано и с видеоповторение, но решението остана в сила и Тотнъм взе точка.

Отборът на Маурисио Почетино има само три победи в първенството в първите 9 мача, а в момента е в кошмарна серия - 2:7 от Байерн в Шампионската лига, 0:3 от Брайтън и 1:1 с опашкаря днес.

Челси обаче спечели, макар и да мина през деветте кръга на Ада срещу Нюкасъл на свой терен. Маркос Алонсо заби страхотен гол в 72-рата минута, изстрелвайки ракета по диагонала с левачката. Домакините имаха много шансове и щяха да съжаляват горчиво, ако не бяха отбелязали поне веднъж. Победата ги прати на трето място със 17 т., равен актив с втория Лестър.

А "лисиците" са там, благодарение на едно късно решение на споменатия ВАР. Той отмени гол на Бърнли за 2:2 и Лестър спечели на свой терен с 2:1. Видеоасистентът прецени, че Джони Евънс, бранителят на домакините е препънат преди гостите да изравнят в 86-ата минута. И попадението не бе признато.

Мачът бе особено емоционален - това бе домакинството, отбелязващо годишнината от смъртта на боса на Лестър Вишай Шриванаданапраба. Той загина на 27 октомври 2018-а в катастрофа с вертолет при излитане от стадиона. Друг мач у дома отборът няма да има до края на месеца, затова паметта му бе почетена днес.