Проблемите на Реал (Мадрид) продължават и тимът не успя да запише първа победа за годината срещу опашкаря Виляреал като гост.

"Жълтата подводница" стигна до драматично 2:2 след два гола на любимеца на феновете на Арсенал Санти Касорла в двубой, който бе игран със закъснение заради Световното клубно първенство.

"Малкият магьосник", както го нарекоха "артилеристите" по време на шестгодишния му престой на "Емирейтс", открадна шоуто за себе си с първите си попадения за сезона.

Реал продължава да изпитва сериозни проблеми в испанското първенство, а изоставането спрямо лидера Барселона към момента е седем точки след 17 изиграни кръга.

Касорла откри още в четвъртата минута с техничен удар срещу Тибо Куртоа, като преди това получи хубав пас от Даниел Чукву.

Реал обаче отговори моментално, три минути по-късно, чрез попадение на Карим Бензема с глава след центриране отдясно на Лукас Вазкес. Обратът стана пълен в 20-та минута с гол на Рафаел Варан, който се възползва от подаване на Тони Кроос.

Защитата на Реал обаче проспа ситуация в 82-та минута, когато Касорла мина зад гърба на Серхио Рамос и вкара от лесна позиция - 2:2.

Виляреал излезе от зоната на изпадащите, но е изравнен с 18-ия Атлетик (Билбао) с по 16 точки. Това равенство може да донесе положителен импулс в редиците на Луис Гарсия. Едва ли същото важи за тези на Сантяго Солари.