Манчестър Сити продължава да лети на крилете на самочувствието и записа деветнадесетата си поредна победа във всички турнири.

Този път “гражданите” доминираха в първия осминафинален двубой от Шампионската лига, печелейки като гости на Борусия (Мьонхенгладбах) с 2:0 в Будапеща, където срещата се изигра заради ограниченията в Германия относно пристигащите от Великобритания.

Английският тим за пореден двубой демонстрира превъзходната форма, в която се намира и рано-рано на “Пушкаш Арена” установи контрол над играта и вкара срещата в желаното темпо. Футболистите на Пеп Гуардиола окупираха противниковата половина и на няколко пъти бяха близо до гол, който дойде в 29-ата минута. Тогава Бернардо Силва се измъкна зад защитата и отбеляза с глава след добро центриране на сънародника си Жоао Кансело - 1:0.

За Силва това бе край на серия от 13 поредни мача без гол в Шампионската лига - за последно той бе отбелязвал срещу Тотнъм през април 2019 година.

Рахийм Стърлинг и Габриел Жезус имаха своите шансове през първото полувреме, но повече голове до почивката нямаше. Гостите трябваше да чакат повече от 30 минути преди да отбележат отново, а това се случи в 65-ата, когато Кансело отново центрира към Силва, който този път отклони с глава към Жезус и той без проблеми отбеляза за 2:0. Малко преди това Аласан Плеа стреля опасно с атрактивен удар, но това бе единствената по-сериозна опасност за Гладбах.

Пет минути преди края от Борусия имаха претенции за дузпа за нарушение на Кансело, но такава не бе отсъдена.