Манчестър Юнайтед победи Уест Хям на Олимпийския стадион в Лондон с 2:1 в мач от петия кръг на Висшата лига с невероятна драма.

Срещата бе белязана от четвърти гол на Кристиано Роналдо в три мача, като португалецът изравни резултата през първото полувреме след откриващо попадение на Саид Бейрахма. В самия край грешникът от мача с Йънг Бойс Джеси Лингард вкара фантастичен гол за 2:1 срещу отбора, за който стана герой през миналия сезон.

Голямата драма обаче бе в 93-ата минута. Уест Хям получи дузпа и Дейвид Мойс реши да вкара в игра капитана си Марк Нобъл за изпълнението, но ударът на любимеца на "чуковете" бе спасен от Давид Де Хея.

Така "червените дяволи" някак си стигнаха до крайния успех и събраха 13 точки, за да се изравнят отново с Ливърпул на върха в класирането. Уест Хям е осми с осем точки.

Мачът започна с по-бавно темпо, а първата добра възможност се откри пред домакините. Джаред Боуен стреля в 21-ата минута и Де Хея спаси, а веднага след това Томас Соучек пробва късмета си, но топката мина на сантиметри над вратата.

В 26-ата минута "червените дяволи" бяха много близо до попадение. След центриране от корнер топката стигна до Бруно Фернандеш, който със силен изстрел нацели страничната греда.

В 30-ата минута "чуковете" откриха резултата. Далечен удар на Саид Бейрахма рикошира в лакътя на Рафаел Варан и заблуди Де Хея. Кълбото, макар и с не висока скорост, влетя в мрежата за 1:0.

Радостта на домакините обаче продължи само пет минути. Бруно Фернандеш центрира към Кристиано, който засече от воле. Последва лоша намеса на Фабиански и лесна добавка за петкратния носител на "Златната топка" - 1:1.

До края на полувремето опасностите пред двете врати продължиха. Първо силен шут на Роналдо бе спасен, а на другия край на игрището Никола Влашич прати топката в аут.

Още в първата си атака за второто полувреме Кристиано направи необичаен за него пропуск сам срещу вратаря след пас на Бруно.

Последваха минути на безкрайни центрирания в наказателното поле на Уест Хям, но отбраната на домакините се справяше перфектно с тях. След това дойдоха моменти на претенции за дузпи. Основателни такива имаше и в двете наказателни полета - за нарушение на Уан Бисака и за такова срещу Роналдо. Португалецът общо три пъти в срещата падаше на тревата, претендирайки за наказателен удар.

Все пак моментът на Юнайтед дойде в 89-ата минута. Джеси Лингард, който през миналия сезон се превърна в герой на "чуковете" с успешен престой под наем, вкара фантастичен гол за 2:1.

И когато изглеждаше, че победата за "червените дяволи" е сигурна, в края на мача Люк Шоу спря центриране с ръка. След разглеждане с ВАР бе отсъдена дузпа за Уест Хям. Дейвид Мойс реши да пусне в игра капитана си Марк Нобъл като сигурен изпълнител, но ударът на ветерана бе спасен прекрасно от Де Хея. Радостта бе за Манчестър Юнайте.